Scores

Junior Gold A Scores - 2014 State Tournament

 

 

 

Quarterfinals
Edina 8, Stillwater 1
Osseo/Maple Grove 2, Eden Prairie 1
St. Louis Park 11, Grand Rapids 0
Wayzata 3, Lakeville 0

Semifinals
Edina 3, St. Louis Park 0
Wayzata 3, Osseo/Maple Grove 2 (OT)

Championship
Wayzata 2, Edina 1 (2OT)

Third Place
St. Louis Park 0, Osseo/Maple Grove 0 (2OT)

Consolation Semifinals
Lakeville 8, Eden Prairie 1
Stillwater 4, Grand Rapids 1

Consolation Final
Lakeville 6, Stillwater 0

 

 

 

Junior Gold B Scores - 2014 State Tournament

 

 

 

Quarterfinals
Edina Green 3, Wayzata Blue 2
Edina White 4, Woodbury 0
Osseo/Maple Grove Black 4, Edgcumbe 3 (OT)
Wayzata Gold 4, Osseo/Maple Grove Crimson 2

Semifinals
Edina Green 2, Osseo/Maple Grove Black 1 (2OT)
Edina White 4, Wayzata Gold 2

Championship
Edina White 6, Edina Green 1

Third Place
Wayzata Gold 1, Osseo/Maple Grove Black 0

Consolation Semifinals
Osseo/Maple Grove Crimson 3, Woodbury 2
Wayzata Blue 8, Edgcumbe 4

Consolation Final
Wayzata Blue 2, Osseo/Maple Grove Crimson 0

 

 

 

Junior Gold 16U Scores - 2014 State Tournament

 

 

 

Quarterfinals
Blaine 3, St. Thomas Academy 1
Centennial 4, Woodbury 3
Lakeville 2, Edina White 1 (OT)
Stillwater 3, Edina Green 1

Semifinals
Lakeville 3, Centennial 0
Stillwater 4, Blaine 0

Championship
Lakeville 1, Stillwater 0

Third Place
Blaine 6, Centennial 4 (2OT)

Consolation Semifinals
Edina Green 3, St. Thomas Academy 0
Edina White 5, Woodbury 2

Consolation Final
Edina Green 2, Edina White 0

 

 

 

Bantam AA Scores - 2014 State Tournament

 

 

 

Quarterfinals
Edina 4, Eden Prairie 3
Elk River 4, Hermantown 0
Grand Rapids 6, Woodbury 2
Stillwater 5, White Bear Lake 2

Semifinals
Grand Rapids 7, Edina 3
Stillwater 3, Elk River 1

Championship
Grand Rapids 3, Stillwater 2

Third Place
Edina 5, Elk River 4 (2OT)

Consolation Semifinals
Eden Prairie 3, Woodbury 0
Hermantown 2, White Bear Lake 0

Consolation Final
Eden Prairie 4, Hermantown 3 (3OT)

 

 

 

Bantam A Scores - 2014 State Tournament

 

 

 

Quarterfinals
Delano Area 2, Alexandria 1
Highland Central 4, Edina 3
Tartan 6, Farmington 4
Wayzata 4, East Grand Forks 3 (OT)

Semifinals
Highland Central 6, Delano Area 1
Wayzata 3, Tartan 2 (3OT)

Championship
Highland Central 3, Wayzata 2

Third Place
Tartan 5, Delano Area 1

Consolation Semifinals
East Grand Forks 5, Farmington 4
Edina 4, Alexandria 2

Consolation Final
East Grand Forks 5, Edina 4

 

 

 

Bantam B1 Scores - 2014 State Tournament

 

 

 

Quarterfinals
North St. Paul 4, Sibley 1
Wayzata Blue 5, Blaine 2
Wayzata Navy 4, Lake of the Woods 0
White Bear Lake 3, Johnson Como 2 (OT)

Semifinals
North St. Paul 3, Wayzata Blue 1
Wayzata Navy 6, White Bear Lake 1

Championship
Wayzata Navy 4, North St. Paul 3 (OT)

Third Place
Wayzata Blue 5, White Bear Lake 2

Consolation Semifinals
Johnson Como 4, Lake of the Woods 2
Sibley 4, Blaine 3

Consolation Final
Sibley 2, Johnson Como 1

 

 

 

PeeWee AA Scores - 2014 State Tournament

 

 

 

Quarterfinals
Edina 8, Minnetonka 3
Osseo/Maple Grove 2, Hermantown 1 (OT)
Rochester 5, Cloquet 4 (2OT)
Sibley 2, Prior Lake/Savage 1

Semifinals
Edina 6, Osseo/Maple Grove 3
Rochester 3, Sibley 1

Championship
Edina 6, Rochester 2

Third Place
Sibley 6, Osseo/Maple Grove 3

Consolation Semifinals
Minnetonka 3, Hermantown 2
Prior Lake/Savage 3, Cloquet 2

Consolation Final
Prior Lake/Savage 5, Minnetonka 4 (OT)

 

 

 

PeeWee A Scores - 2014 State Tournament

 

 

 

Quarterfinals
Armstrong/Cooper 2, Alexandria 1
Highland Central 2, Edina 0
Mahtomedi 6, Farmington 2
Sartell 2, Spring Lake Park 1

Semifinals
Highland Central 7, Sartell 0
Mahtomedi 3, Armstrong/Cooper 1

Championship
Highland Central 2, Mahtomedi 1

Third Place
Sartell 1, Armstrong/Cooper 0

Consolation Semifinals
Alexandria 6, Farmington 3
Edina 3, Spring Lake Park 2

Consolation Final
Alexandria 2, Edina 1 (2OT)

 

 

 

PeeWee B1 Scores - 2014 State Tournament

 

 

 

Quarterfinals
Edina White 4, Mahtomedi 2
Minneapolis Purple 4, Little Falls 0
Wayzata Gold 6, Blaine 2
White Bear Lake 7, Eagan Blue 1

Semifinals
Edina White 5, Wayzata Gold 2
White Bear Lake 3, Minneapolis Purple 2

Championship
White Bear Lake 5, Edina White 4

Third Place
Minneapolis Purple 4, Wayzata Gold 1

Consolation Semifinals
Blaine 3, Mahtomedi 1
Eagan Blue 2, Little Falls 1 (2OT)

Consolation Final
Blaine 3, Eagan Blue 2

 

 

 

Girls 19U B Scores - 2014 State Tournament

 

 

 

Quarterfinals
Wayzata 2, Blaine 1 (OT)
White Bear Lake 2, Edina 1

Semifinals
Eden Prairie/Minnetonka 4, Wayzata 0
Osseo/Maple Grove 2, White Bear Lake 1

Championship
Osseo/Maple Grove 3, Eden Prairie/Minnetonka 0

Third Place
Wayzata 4, White Bear Lake 0

Consolation Final
Edina 7, Blaine 1

 

 

 

Girls 14U A Scores - 2014 State Tournament

 

 

 

Quarterfinals
Blaine 2, Lakeville 0
Eagan 4, Brainerd 3
Edina Green 3, Roseau 1
Osseo/Maple Grove Gold 4, Anoka 1

Semifinals
Edina Green 6, Blaine 0
Osseo/Maple Grove Gold 3, Eagan 1

Championship
Osseo/Maple Grove Gold 3, Edina Green 2

Third Place
Blaine 3, Eagan 2 (OT)

Consolation Semifinals
Brainerd 6, Anoka 2
Roseau 3, Lakeville 2

Consolation Final
Roseau 3, Brainerd 0

 

 

 

Girls 14U B Scores - 2014 State Tournament

 

 

 

Quarterfinals
Brainerd 3, Blaine 2 (OT)
Centennial 2, Wayzata 0
Edina 5, NE Metro 2
Rochester 4, Minneapolis 3 (OT)

Semifinals
Centennial 6, Brainerd 0
Edina 3, Rochester 1

Championship
Edina 4, Centennial 1

Third Place
Brainerd 1, Rochester 0

Consolation Semifinals
Blaine 3, Wayzata 1
Minneapolis 5, NE Metro 0

Consolation Final
Minneapolis 5, Blaine 2